Filters

Price
Departure time
00.00hr
23.59hr
Arrival time
00.00hr
23.59hr
Connection type
Transport type

Facilities

Facility options

Carrier selection

Carrier
By time
By price

Carrier Eastern European Travel

Carrier's rating
2
Total ratings: 6
 5
0
 4
2
 3
0
 2
0
 1
4

All routes of this carrier

Photos


 • 0
  27.01.2017Iza 
   Katowice - Lviv  

  Śmierdziało, brudno, zimno a autobus miałam wrażenie że się rozleci po drodze i nie dojedzie. Jak on przeszedł badania techniczne to ja nie wiem. I wcale nie wyglądał jak na zdjęciu. Nie mówiąc już o tym, że przyjechał 0,5 godziny po czasie a wyjechał godzinę po czasie. Kierowca nie miły.

 • 0
  14.01.2017Anton 
   Lviv - Warszawa  

  quick trip. good bus. ok.

 • 0
  22.11.2016Просто я 
   Krakow - Kiev  

  Masakra. 5h z Krakowa do Przemyśla autostradą z zaliczaniem przystanków w każdej większej mieścinie + zgubienie drogi przy Jasionce. 3h czekania na autobus w którym odbyła się przesiadka + czekanie na autobus chyba z Warszawy, którego pasażerowie również dołączyli do pasażerów. Łącznie 23h jazdy w niewygodnym, starym autobusie z Krakowa do Kijowa (granica przeszła w 1h,30 min). Bardzo niemiły kierowca. Na protesty pasażerów dot. czekania 3h we Lwowie odrzekł - "jak sie nie podoba to moge was odwieźć na pociąg...". Porażka, serdecznie odradzam. Jedynym plusem było to, że do późnych godzin nie huczała "popsa" ani ruskie seriale.

 • 1
  10.11.2016Patrycja S. 
   Lviv - Katowice  

  They wasted 3 hours for waiting other buses from this company and switch people between them accord to passenger's destination. Don't recommend.

 • 0
  18.07.2016Elanna 
     

  In general it was quick, we were at the place even before the scheduled time. The only confusion was while boarding. I had a ticket from Warsaw to Vinnitsia, but there was only a bus Warsaw - Kyiv without departure time and company logo. I nearly missed my bus because I simply couldn't find it at the bus station! Please put more information about the route on the bus's window to avoid uncomfortable situations in future! Best regards!

Searching for the route Please wait

Cookies help us to make our services more user-friendly. By using these services, you agree to the use of cookies

More information